Twoje Drewno

Deska Garapa

Deska Garapa

Garapa jest to drewno egzotyczne o koloże jasnożółtym zmieniającym się na ciemnobrązowy pod wpływem słońca, deszczu – słowem warunków atmosferycznych. Jak każda deska egzotyczna jest ona twarda, ciężka i idealnie nadaje się na tarasy, elewacje czy też obiekty małej architektury. Garapa ma zróżnicowaną strukturę i kolorystkę w obrębie tego samego gatunku – znaczy to, że może ona znacznie różnić się od siebie zależnie od partii drewna.

W naturze Garapa porasta lasy Amazonii, Brazyli i całego Wybrzeża Atlantyckiego. Garapa zwana też Garapia czy też Amarillo należy do drzew  rodziny Caesalpiniaceae. Czasami spotyka się też nazwę Goldenwood ze względu na piękny –  szlachetny złoty kolor przechodzący w  żółto-brązowy. Spotyka się też Garapę o  pięknym żółtym odcieniu przechodzącym w barwę pomarańcz bądź lekko brązową.

Deska Tarasowa i podłoga z Garapy zdecydowane ożywia pomieszczenie – właśnie jej jasny odcień powoduje że optycznie staje się ono większe i bardziej przestronne.  Dlatego właśnie Garapa i deski z niej produkowane świetnie się sprawdzają w pomieszczeniach słabo nasłonecznionych i małych. Dzięki swoim parametrom – tj. dużej twardości i odporności na ścieranie deska podłogowa  czy też tarasowa z garapy polecana jest przy dużym natężeniu ruchu.

  • Nazwa botaniczna Apuleia leiocarpa
  • Kraje pochodzenia: Ameryka Południowa – Brazylia i inne.
  • Ciężar drewna świeżego: 1000 kg/m3